23.12.17 Administrator
Wesołych Świąt

...

30.08.11 Administrator
Biesiada na zakończenie wakacji

           I stało się – wakacje w Bibliotece dobiegły końca. D...

15.07.09 Administrator
Kącik poezji

 Jeśli chcesz umieścić swoje wiersze na naszej stronie, to przyślij je na a...

02.07.14 Administrator
Gdzie jest Jennifer?

           Pojawił się miesiąc czerwiec, a z nim czas nadchodzącyc...

22.05.13 Administrator
Poetycki Koncert Życzeń z Tuwimem

15 maja 2013 roku odbył się kolejny Poetycki Koncert Życzeń, tym razem dedyk...

 

Domowa Aktualności
NEWS: UWAGA !!! Zmiana godzin pracy biblioteki. Aktualne godziny pracy umieszczone są z menu Działy i Filie. BIBLIOTEKA CZYNNA: PN - 7.00-15.00, WT-PT - 10.00-18.00 W SOBOTY od 9.00 do 14.00.

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zaproszenia

kartka1
Galeria

Aktualności
Spotkanie z Astronomią PDF Drukuj Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu z okazji obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii zorganizowała 26.03.2009 r. spotkanie wielkiego pasjonata astronomii z uczniami klas I „a” i I „d” Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie. Pan Jacek Patka ciekawie opowiadał o swojej fascynacji astronomią od wczesnej młodości. Podczas prezentacji multimedialnej zaprezentował strukturę takich obiektów kosmicznych jak planety, mgławice i gromady Naszej Galaktyki oraz obiektów dalekiego Kosmosu np. czarne dziury. Pan Jacek Patka z nieukrywaną przyjemnością, w przystępny sposób przybliżył młodzieży drogę naukowego poznania otaczającego nas świata. Gimnazjaliści okazali zainteresowanie zagadnieniami astronomii i toczyli z prelegentem ożywioną dyskusję, podczas której padły też pytania o życie na innych planetach i czy dojdzie do odkrycia i kontaktu z inną cywilizacją.

Spotkanie upłynęło w życzliwej atmosferze, pan Jacek Patka podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą zdobytą, nie poprzez  ukierunkowane wykształcenie, ale na drodze samokształcenia realizowanego w ramach hobby, pasji, fascynacji astronomią. Pokazał młodym ludziom, że zgłębianie wiedzy może odbywać się poza obowiązkiem szkolnym, że nie musi to być nudne, że może cieszyć i bawić, być źródłem satysfakcji.

Uczniowie ze spotkania w bibliotece wyszli nie tylko bogatsi o wiedzę z zakresu astronomii, ale też kontakt z wyjątkowym człowiekiem oddanym swojej pasji, na długo pozostanie w ich pamięci, a może nawet sprawi, że zaczną poszukiwania własnych dróg do samorealizacji…

 
Fraszki i inne fatałaszki PDF Drukuj Email

11 marca 2009 r. odbył się Wieczór Fraszek, połączony z promocją zbioru Fraszki i inne fatałaszki Janiny Elżbiety Lorenc, bibliotekarki z MBP w Żarach, przewodniczącej Klubu Literackiego Związku Literatów Polskich przy MBP w Żarach. Fraszki zawarte w tomiku to tylko niewielka część, wybrana spośród kilkuset innych, jakie powstały w ciągu 30 lat twórczości autorki.

Twórczość pani Janiny przedstawił obecnym Zbigniew Kozłowski, literat z Żar, członek  Związku Literatów Polskich. Pani Janina Elżbieta Lorenc bawiła gości wieczoru słowem, czytając swoje fraszki, a wspomagali ją: pani Teresa Szczypior i pan Andrzej Szczęch, którzy wystąpili w roli lektorów. Swoją interpretację fraszek przedstawił również pan Jan Tyra, zaprzyjaźniony z naszą biblioteką, Dyrektor MBP w Żarach.

Przyjemną atmosferę wieczoru podkreśliła muzyka w wykonaniu Natalii Matwiejczyk (altówka) i Luizy Joanny Sitarz (skrzypce). Uczennice LO. im. Banacha zagrały dla pani Janiny
i gości  kilka małych form muzycznych. Muzycznego przedstawienia fraszek pani Janiny
z powodzeniem podjął się również Zespół Górali Czadeckich „Jodełki”, który zaśpiewał je dostosowując do nich znane melodie ludowe.

Przy kawie, herbacie i ciasteczku goście bawili się doskonale, a do wspólnej zabawy i śpiewu, a także indywidualnych wystąpień zachęciła uczestników spotkania pani Wiesława Siekierka.  Fotograficzną galerię ze spotkania utworzył na stronie internetowej Galerii Internautów Gazety Lubuskiej, uczestnik naszych imprez pan Jan Mazur.


 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

Dnia 9 marca 2009 r. odbyło się spotkanie pod hasłem „Małe kobietki”. Było to spotkanie zorganizowane w Czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży z okazji „Dnia Kobiet”. W tym dniu członkowie kółka teatralnego swoim koleżankom recytowali wiersze znanych poetów o kobietach. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Było słodko i wesoło, apetyt i dobry humor wszystkim dopisywał.

 


Strona 103 z 103

Copyright © 2009-2012 Zbigniew Białkowski
Wszelkie prawa zastrzeżone.
zb10@poczta.onet.pl

Design ZB