23.12.17 Administrator
Wesołych Świąt

...

30.08.11 Administrator
Biesiada na zakończenie wakacji

           I stało się – wakacje w Bibliotece dobiegły końca. D...

15.07.09 Administrator
Kącik poezji

 Jeśli chcesz umieścić swoje wiersze na naszej stronie, to przyślij je na a...

02.07.14 Administrator
Gdzie jest Jennifer?

           Pojawił się miesiąc czerwiec, a z nim czas nadchodzącyc...

22.05.13 Administrator
Poetycki Koncert Życzeń z Tuwimem

15 maja 2013 roku odbył się kolejny Poetycki Koncert Życzeń, tym razem dedyk...

 

Domowa DKK
NEWS: UWAGA !!! Zmiana godzin pracy biblioteki. Aktualne godziny pracy umieszczone są z menu Działy i Filie. BIBLIOTEKA CZYNNA: PN - 7.00-15.00, WT-PT - 10.00-18.00 W SOBOTY od 9.00 do 14.00.

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zaproszenia

kartka1
Galeria

DKK
Gdzie jest Jennifer w DKK? PDF Drukuj Email

            W dniu 24 czerwca 2010 r. o godz. 15.00,  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie z członkami młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Młodzież dyskutowała na temat książki Anne Cassidy Gdzie jest Jennifer?, która naszym klubowiczom przypadła do gustu. Powieść nie jest typowaną fikcją literacką, w życiu zauważyć można wiele podobieństw związanych z postępowaniem głównej bohaterki. Ukazany został obraz mediów poszukujących sensacji, który sparaliżował życie Jennifer, pozbawiając jej prywatności. Podobne sytuacje dotykają znanych nam osób.

            Klubowicze stwierdzili, że główna bohaterka jest godną podziwu, pomimo przeciwności losu była osobą silną i pokonała wszystkie trudności.

 
Spotkanie z klubowiczami DKK PDF Drukuj Email

            W dniu 31 maja o godz. 16.30 odbyło się majowe spotkanie z klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Dyskusja dotyczyła książki Jostein Gaarder Dziewczyna z pomarańczami. Głównym wątkiem powieści był sens życia, przemijania, śmierci.

            Młodzież bardzo dojrzale podeszła do tej dyskusji, każdy z nich stracił kogoś bliskiego. Jedna z klubowiczek straciła bliską przyjaciółkę, miały już przygotowane plany co do wakacji. Przyszła jedna chwila, Ewy już nie ma, ale w sercu jej pozostanie na długi czas.

            Książka wszystkim się podobała, warto ją polecić zarówno dla młodego jak i dorosłego czytelnika. Po jej przeczytaniu, każdy powinien zastanowić się nad swoim życiem, postępowaniem i zatrzymać się na moment.

 
W DKK z Martą Fox PDF Drukuj Email

            W dniu 29 kwietnia o godz. 15.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kwietniowe spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Dyskusja dotyczyła książki Marty Fox Coraz mniej milczenia, której treść dotyczy dramatów i przeżyć osób w dzieciństwie maltretowanych i wykorzystywanych seksualnie przez najbliższych. Książka ukazuje ogrom strachu, upokorzenia, okrucieństwa jakiego doświadczyły dzieci. Przerywają milczenie gdy już są dorośli, próbują ułożyć sobie życie ale przeżycia z dzieciństwa dają o sobie znać. Czują, że są napiętnowani chociaż nic nie są winni. To ich oprawcy powinni czuć się winni i odpowiedzieć za wyrządzoną im krzywdę. Czy rzeczywiście tak jest?

            Ja jako koordynator starałam się uczulić młodzież aby rozejrzeli się wokół, czy w ich środowisku nie występują takie dramaty. Powinnością każdego z nas jest udzielenie pomocy, skierowanie do odpowiednich organów. Młodzież bardzo dojrzale podeszła do tej książki, współczuła bohaterom ich tragicznych przeżyć. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie sytuacje nie powinny się zdarzyć. Każde dziecko ma prawo do radosnego i beztroskiego dzieciństwa, powinnością dorosłych jest zapewnienie im tego.

            Książka wszystkim się podobała, każdy powinien ją przeczytać i to zarówno młody jak i dorosły czytelnik.

 
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki PDF Drukuj Email

            W dniu 24 marca 2010 r. o godz. 15.30 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja toczyła się wokół bardzo lubianej wśród młodego czytelnika literatury Fantazy.

            Klubowicze dyskutowali nad pierwszą częścią Serii Niefortunnych Zdarzeń Przykry początek. Książka naszym klubowiczom bardzo się podobała. Każda z osób starała się jak najwięcej opowiedzieć o przygodach głównych bohaterów.

            Nasi klubowicze polecają książkę wszystkim bez względu na wiek.  Z dziecka nigdy się nie wyrasta, w każdej osobie dorosłej można odnaleźć jego cząstkę. Czytając literaturę Fantazy można choć na chwilę puścić wodze wyobraźni i przenieść się w magiczny świat magii i fantazji.

 
Róża i Wieprz w DKK PDF Drukuj Email

           W dniu 23 lutego 2010 r. o godz. 16.00  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z klubowiczami DKK. Dyskusja toczyła się wokół książki Anne Provoost  Róża i Wieprz.

Ponieważ książka budzi kontrowersje nie mogłam jej polecić młodszym członkom  naszego klubu, zastanawiałam się również, czy wybrane przeze mnie osoby także nie są za młode. Jednak obawy moje były niesłuszne. Książka klubowiczkom bardzo się spodobała, wręcz z wypiekami na twarzy opowiadały o losach głównej bohaterki, o jej inności i o tym jak wiele złego doświadczyła od swoich bliskich. Po wielu cierpieniach i upokorzeniach otrzymała nagrodę, z osoby odrażającej przeistoczyła się w piękną kobietę.

Podobne sytuacje można spotkać nie tylko w książce ale także w życiu. Bywa, że los niektóre osoby bardzo doświadcza, ale po pewnym czasie wszystko ulega  stabilizacji.

 


Strona 9 z 11

Copyright © 2009-2012 Zbigniew Białkowski
Wszelkie prawa zastrzeżone.
zb10@poczta.onet.pl

Design ZB