23.12.17 Administrator
Wesołych Świąt

...

30.08.11 Administrator
Biesiada na zakończenie wakacji

           I stało się – wakacje w Bibliotece dobiegły końca. D...

15.07.09 Administrator
Kącik poezji

 Jeśli chcesz umieścić swoje wiersze na naszej stronie, to przyślij je na a...

02.07.14 Administrator
Gdzie jest Jennifer?

           Pojawił się miesiąc czerwiec, a z nim czas nadchodzącyc...

22.05.13 Administrator
Poetycki Koncert Życzeń z Tuwimem

15 maja 2013 roku odbył się kolejny Poetycki Koncert Życzeń, tym razem dedyk...

 

Domowa DKK DDK młodzieżowy
NEWS: UWAGA !!! Zmiana godzin pracy biblioteki. Aktualne godziny pracy umieszczone są z menu Działy i Filie. BIBLIOTEKA CZYNNA: PN - 7.00-15.00, WT-PT - 10.00-18.00 W SOBOTY od 9.00 do 14.00.

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zaproszenia

kartka1
Galeria

DKK
W ślepym zaułku wolności PDF Drukuj Email

          W dniu 29 grudnia 2010 r. o godz. 14.00 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie  z klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki.

          Dyskusja dotyczyła książki Jany Frey W ślepym zaułku wolności. Treść jest bardzo bliska klubowiczom, ponieważ ucieczki młodzieży w obecnych czasach zdarzają się dość często.

           Żyjemy w XXI wieku, młodzież mająca dostęp do Internetu i wszelkich mediów, staje się agresywna i konfliktowa. Z drugiej strony jest mniej odporna psychicznie, zamknięta   w sobie. Bardzo ważne jest aby rodzice obserwowali swoje dzieci, najczęściej bywa tak, że    w pogoni za „pieniądzem” brakuje tego kontaktu. Młodzi ludzie czują się osamotnieni, szukają pomocy poza rodzinnym domem, wydaje im się, że jedynym wyjściem jest ucieczka.

            Książka wszystkim bardzo się podobała, każdy powinien ją przeczytać i to niezależnie od wieku. Pomimo trudnych pytań i poważnego tematu, spotkanie odbyło się w szampańskiej atmosferze. Na zakończenie klubowicze otrzymali drobne upominki i złożyli sobie życzenia noworoczne.

 
Wielka podróż po fantastycznym świecie PDF Drukuj Email

      W dniu 29 listopada 2010 r. o godz. 16.00 odbyło się spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki. Dyskusja dotyczyła serii książek fantasy Kroniki Spiderwick  autorstwa Toniego Ditterlizii i Holelleya Blacka.

     Wśród młodzieży tego typu tematyka cieszy się dużą popularnością. Akcja serii dzieje się w świecie magii i czarów, ale nie tylko. Rodzice głównych bohaterów przeżywają kryzys małżeński, który kończy się rozwodem. Dla mamy jest to trudny okres, dzieci próbują ją wspierać. Klubowicze stwierdzili, że rozwód w rodzinie dla każdego jest ogromnym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

     Dyskusja oparła się również o bajkę o Czerwonym Kapturku mającą związek
z zaufaniem wobec osób nieznajomych. Czy w obecnych czasach można zaufać komuś kogo się nie zna? Klubowicze stwierdzili, że kategorycznie „nie”. Klubowicze, jak większość młodzieży często sięga po literaturę fantasy, ponieważ ma to związek z baśniami czytanymi
w dzieciństwie.

        Przygody głównych bohaterów wszystkim klubowiczom bardzo się podobały. Jeden  z uczestników stwierdził, że marzy mu się wyprawa w świat fantazji i przeżycie podobnych przygód, jakich doświadczyli główni bohaterowie.

 
Nie zadzieraj … z DKK PDF Drukuj Email

          W dniu 28 X 2010 r. o godz. 15.00 odbyło się kolejne spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze sami zaproponowali tytuł, była nią książka Natalii Fields Nie zadzieraj z nianią.

          Książka jest częścią serii Nie dla mamy, nie taty, lecz dla każdej małolaty. Seria ta wśród młodzieży cieszy dużą popularnością. Losy głównej bohaterki nie są im obce. Każdy z nas ma pewne marzenia i to bez względu na wiek, które próbuje zrealizować. W czasie dyskusji młodzi ludzie stwierdzili, że postawa głównej bohaterki nastawia odbiorców pozytywnie
i wskazuje drogę do osiągnięcia celu w życiu, pomimo przeciwności losu.

          Książkę polecają wszystkim, zarówno dla młodego jak i dorosłego czytelnika.

 
Pamiętnik Pauli w DKK PDF Drukuj Email

         W dniu 23 września 2010 r. o godz. 14.00 odbyło się powakacyjne spotkanie                            z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

         Dyskusja dotyczyła książki Kuckero Urlike Pamiętnik Pauli. Powieść przypadła uczestniczkom do gustu. Opowiada o radościach i smutkach 13-letniej bohaterki. Tak się złożyło, że klubowiczki są w tym samym wieku co główna bohaterka. W życiu codziennym zmagają się z podobnymi problemami. Same też stwierdziły, że w trakcie czytania utożsamiały się z główną bohaterką.

       Polecają tę książkę wszystkim dziewczynom na długie jesienne i zimowe wieczory.

 
Gdzie jest Jennifer w DKK? PDF Drukuj Email

            W dniu 24 czerwca 2010 r. o godz. 15.00,  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie z członkami młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Młodzież dyskutowała na temat książki Anne Cassidy Gdzie jest Jennifer?, która naszym klubowiczom przypadła do gustu. Powieść nie jest typowaną fikcją literacką, w życiu zauważyć można wiele podobieństw związanych z postępowaniem głównej bohaterki. Ukazany został obraz mediów poszukujących sensacji, który sparaliżował życie Jennifer, pozbawiając jej prywatności. Podobne sytuacje dotykają znanych nam osób.

            Klubowicze stwierdzili, że główna bohaterka jest godną podziwu, pomimo przeciwności losu była osobą silną i pokonała wszystkie trudności.

 
Spotkanie z klubowiczami DKK PDF Drukuj Email

            W dniu 31 maja o godz. 16.30 odbyło się majowe spotkanie z klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Dyskusja dotyczyła książki Jostein Gaarder Dziewczyna z pomarańczami. Głównym wątkiem powieści był sens życia, przemijania, śmierci.

            Młodzież bardzo dojrzale podeszła do tej dyskusji, każdy z nich stracił kogoś bliskiego. Jedna z klubowiczek straciła bliską przyjaciółkę, miały już przygotowane plany co do wakacji. Przyszła jedna chwila, Ewy już nie ma, ale w sercu jej pozostanie na długi czas.

            Książka wszystkim się podobała, warto ją polecić zarówno dla młodego jak i dorosłego czytelnika. Po jej przeczytaniu, każdy powinien zastanowić się nad swoim życiem, postępowaniem i zatrzymać się na moment.

 


Strona 7 z 9

Copyright © 2009-2012 Zbigniew Białkowski
Wszelkie prawa zastrzeżone.
zb10@poczta.onet.pl

Design ZB