23.12.17 Administrator
Wesołych Świąt

...

30.08.11 Administrator
Biesiada na zakończenie wakacji

           I stało się – wakacje w Bibliotece dobiegły końca. D...

15.07.09 Administrator
Kącik poezji

 Jeśli chcesz umieścić swoje wiersze na naszej stronie, to przyślij je na a...

02.07.14 Administrator
Gdzie jest Jennifer?

           Pojawił się miesiąc czerwiec, a z nim czas nadchodzącyc...

22.05.13 Administrator
Poetycki Koncert Życzeń z Tuwimem

15 maja 2013 roku odbył się kolejny Poetycki Koncert Życzeń, tym razem dedyk...

 

Domowa Poetyckie koncerty
NEWS: UWAGA !!! Zmiana godzin pracy biblioteki. Aktualne godziny pracy umieszczone są z menu Działy i Filie. BIBLIOTEKA CZYNNA: PN - 7.00-15.00, WT-PT - 10.00-18.00 W SOBOTY od 9.00 do 14.00.

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zaproszenia

kartka1
Galeria

Poetyckie koncerty życzeń
Kolejne poetyckie życzenia płynące prosto z serca PDF Drukuj Email

Dnia 25 sierpnia 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne,
a zarazem ostatnie już wakacyjne spotkanie z cyklu "Poetycki Koncert Życzeń”. Oddział dla Dorosłych zaszczycili swoją obecnością regionalni twórcy poezji, jak i początkujący adepci następnego pokolenia poetów żagańskich, oraz osoby piszące do tzw. "szuflady". Każdy
z przybyłych gości dedykował swoim najbliższym, przyjaciołom, koleżankom, pracownikom biblioteki swój utwór. Byli i tacy, którzy przepięknie recytowali swoje poematy na pamięć, pobudzając do chwili refleksji, zadumy nad własnym życiem. Przerywnikiem w spotkaniu były śpiewane piosenki o miłości, przyjaźni , a nawet pieśni patriotyczne.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej, miłej i serdecznej atmosferze.  Przybyli goście nie mogąc się rozstać przedłużyli spotkanie o dodatkową godzinę, prosząc o jeszcze.

 
Strawa duchowa dla Seniorów PDF Drukuj Email

Aby uprzyjemnić  dorosłym czytelnikom czas w okresie wakacji, w Oddziale dla Dorosłych odbył się dnia 28 lipca 2009 r. kolejny „Poetycki koncert życzeń”. Licznie przybyli  goście prezentowali  utwory poetyckie poetów bliskich swemu sercu, jak również utwory własne  dedykując  je swoim bliskim oraz przyjaciołom.

W  spotkaniu uczestniczyli  literaci żagańscy  i zaproszeni goście  z Żar Pan Jan Świnka oraz Pani Małgorzata Michalak, która nie tak dawno wydała swój tomik poezji prezentując go publiczności. Miłym przerywnikiem był występ zespołu „Stokrotki”, który piosenkami zachęcił pozostałych uczestników spotkania do chóralnego śpiewu.

Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się 25 sierpnia 2009r. Serdecznie zapraszamy.

 
Poetycki Koncert Życzeń PDF Drukuj Email

Z okazji obchodzonego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu zorganizowała dnia 13 maja Poetycki Koncert Życzeń. Do udziału zaproszono wszystkich, którzy chcieli zadedykować komuś, wiersz własny lub cytowany z literatury. Można było też zaprezentować swoją twórczość literacką.

W Koncercie wzięło udział 30 osób. Uczestnicy chętnie recytowali i śpiewali swoje utwory, dedykując je najbliższym, przyjaciołom. Recytowano wiersze o matkach, przyjaźni, miłości i życiu, ale były też i o Żaganiu. Obecni  poznali również  życie i twórczość piosenkarza Janusza Gniatkowskiego, a na koniec  wspólnie zaśpiewano jego piosenki.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie. Wszyscy dobrze się bawili. Żegnając się nie szczędzili organizatorom dobrych słów.

Poetycki Koncert Życzeń jest nową inicjatywą Biblioteki i mamy nadzieję, że na stałe wejdzie do programu działalności kulturalnej. Po tak udanym wieczorze, wstępnie ustalono już następne imprezy, choć o nieco innym charakterze.

Liczymy, że wszystkie kolejne propozycje rozrywki kulturalnej spotkają się z tak pozytywnym odbiorem. Jesteśmy instytucją kultury, księgozbiór udostępniamy zarejestrowanym Czytelnikom, ale inicjatywy kulturalne kierujemy do ogółu społeczności lokalnej. Wszyscy są mile widziani.

 


Strona 3 z 3

Copyright © 2009-2012 Zbigniew Białkowski
Wszelkie prawa zastrzeżone.
zb10@poczta.onet.pl

Design ZB